Ne každý má možnost bydlet ve velkém bytě nebo rodinném domě. Zvlášť mladí lidé, kteří nemají dostatek financí na pořízení většího bydlení, často obývají menší byty nebo garsoniéry. Nic to nemění na tom, že i rozlohou malé bydlení chceme mít zařízené útulně a účelně. Zařízení garsoniéry se může někdy stát oříškem, ale nemožné to určitě není.
Při výběru nábytku u malého prostoru jsou možnosti sice o něco omezenější, ale neznamená to, že se vhodný nábytek vybrat nedá.
Výrobci nábytku s touto alternativou počítají. Můžete si tedy vybrat nejen z malých kuchyňských linek, ale i sedacích souprav a jiných doplňků.
Čemu bychom měli věnovat pozornost a na co bychom si měli dát pozor při zařizování malého bytu?
Jestli jste úplně bezradní, vhodné řešení vám naleznou bytoví architekti. Jestli, ale patříte mezi ty, kteří rádi sami přiloží ruku k dílu, pusťte se do toho. Držte se několika důležitých pravidel.
Nejdříve si rozmyslete, jak chcete byt celkově uspořádat. Kde si představujete kuchyňský kout, kde chcete mít místo na spaní a k odpočinku. Zkrátka rozdělte si prostor na sektory.
Nechte se klidně inspirovat nápady z časopisu o bydlení nebo z internetu. Nápadů načerpáte všude dost a dost, možná pro vás bude nějaký zajímavý. Než se pustíte do zařizování, raději si nakreslete plánek na papír, možná si pak celek lépe představíte.
Snažte se v interiéru uplatnit co nejvíce světlých barev. Světlé barvy malý prostor opticky zvětší a místnost se bude zdát vzdušnější. Jestli se, ale přece jen nechcete vzdát sytých a výrazných barev, zvolte je raději ve formě doplňků nebo dekorací.
Pokud máte vysoké stropy, ideálním řešením je, patro na spaní. Získáte totiž dost prostotu navíc. Další možností jsou výklopné postele.
Jestli opravdu nemůžete ideální nábytek pro vaše prostory sehnat, nechte si ho udělat na míru. Pak budete mít jistotu, že využijete opravdu každý prostor.