Na první pohled se zdá, že pro starší a staré lidi nemá internet až takový význam. Proč by jej vlastně měli potřebovat, když už nepracují, většinou jen chodí na procházky, klábosí se sousedy nebo se věnují vnoučatům? Ani nás nenapadne, že ta babička od vedle, kterou denně potkáváme venčit pejska, se na internetu pohybuje zcela běžně. Není výjimkou, že mladí pořizují svým prarodičům notebooky nebo jim vysvětlují přístup na internet v mobilu. A pokud tomu tak není, je dnes spousta kurzů na počítači pro seniory, o které je nebývalý zájem.
Do důchodu s internetem
Je až s podivem, jak se většina seniorů dokázala přizpůsobit moderní technologii. Počítač a internet patří k denním rituálům právě důchodců. Dříve si senior v důchodu chodil ráno do trafiky pro noviny, které otevíral ještě před snídaní. Dnes si mnohem raději otevře počítač a v něm si přečte novinky, projde svoje oblíbené stránky či pošle pozdrav rodině či přátelům. Také skypování není nic, co by neuměl ovládat, stejně jako přeposílání různých zajímavých e-mailů a stránek svých známým a přátelům. Zajímavé také je, že nemálo seniorů využívá on-line prostředí internetu k výdělečné činnosti.
Snadnější stáří s internetem
Jestliže lidé v důchodovém věku nepotřebují internet k úspoře času, neboť v penzi jej nejspíše mají dostatek, o to více jim slouží k úspoře financí a vůbeck celkovému ulehčení života. Částka za používání internetu není tak vysoká a mnohonásobně jim vrátí částku za denní tisk, telefonování, poštu nebo nakupování. K nezaplacení je ale především pro ty, kteří na běhání po obchodech nebo různé pochůzky nemají již tolik síly. Zde je pro ně internet nenahraditelný rádce a pomocník, neboť jim dokáže najít a zjistit spoustu pro ně potřebných informací a rad, jenž by jinak těžko sháněli. Surfováním po internetu si také senioři procvičují mozek a udržují tak duševní aktivitu.