Turistika je v České republice vyhlášeným sportem a možná, že nevíte, že naše země patří ke světové špičce, co se týče turistického značení. Má také turistům co nabídnout a na některých trasách potkáte i zahraniční návštěvníky, kteří se orientují buď podle značení přímo v terénu, anebo spoléhají na papírové mapy či mobilní navigace.
Mapy a navigace – jestliže na turistickém výšlapu spoléháte na tyto pomocníky, měli byste je také patřičně zabezpečit před povětrnostními vlivy. Výborně k tomu poslouží například uzavíratelný sáček. Je to velmi levný pomocník a hlavně spolehlivý. Uzávěr je natolik pevný, že chrání předměty uvnitř před vlhkostí a vodou z dešťových srážek i tehdy, bude-li do batohu někudy zatékat.
Svačina – zipové sáčky jsou velmi lehké a tím pádem nemusíte s sebou nosit žádné těžké plechovky a dózy pro ukládání svačiny na cesty. Vejdou se do nich obložené bagety i zeleninový salát, sušené ovoce, oříšky a další sypká, polotekutá i tekutá jídla. Sáčky lze pak opláchnout a použít vícekrát, nemusíte je využít jako jednorázové.
Náhradní ponožky – zejména horská turistika je poměrně náročná na fyzickou kondici a také na vhodné vybavení. Kromě kvalitní obuvi s nepromokavou membránou, větrovky, pláštěnky a pohodlného batohu budete potřebovat i náhradní ponožky. Ty totiž poměrně rychle propotíte a při turistice je komfort na chodidla klíčový. Propocené ponožky mohou být i zdrojem otlaků a puchýřů, a to je v náročném terénu pěkná patálie. Mějte s sebou náhradní suché ponožky v jednom sáčku a do druhého ukládejte ponožky použité.
Toaletní papír – rozmáčený toaletní papír vám v terénu nebude na nic, ale bude-li uzavřený v zipovém sáčku, můžete být naprosto klidní. Kromě toaletního papíru lze tímto způsobem uchovávat i ubrousky, papírové kapesníky, obinadla, psací potřeby, papírové diáře a koneckonců i bankovky.