Kdo by neznal suchý zip. Když se poprvé objevil v socialistickém Československu, šlo o revoluční počin, který významně rozšířil obzor především šikovným lidem při výrobě oděvů a sportovního vybavení. Postupně se z něj stal nepostradatelný pomocník a jistě tomu tak bude i v dohledné době.
Svazování a upínání všeho druhu – suchý zip Prima obchod v podobě svazovacího pásku je jednou z možností, jak jej využít. Máte tak k dispozici velmi kompaktní spoj, s nímž se dají svázat kabely, dřevěné latě, kovové součástky, dřeviny a dekorativní rostliny, můžete takto připevnit v bytě výzdobu, zajistit předměty proti pohybu a uvolnění, a to vše bez použití lepidla a dalších spojovacích materiálů.
Značný význam mají v textilním průmyslu, kde se používají jako prvek pro zapínání oděvů, jde zejména o sportovní a outdoorové oblečení, batohy, spacáky, pomůcky na posilování a cvičení.
Domácí dílna – švadlenky a kutilové využívají tento způsob spojování různých materiálů již řadu let. Hodí se pro výrobu oděvů pro dospělé i děti, pomůcek a oblečení pro kojence a batolata, bytových dekorací a výrobků ze dřeva, z kovu i z plastu, zkrátka hodí se všude, kde je třeba vytvořit snadno rozebíratelný spoj, který je zároveň dostatečně pevný, s vysokou nosností a dlouhou životností.
Jak je to s povětrnostními vlivy – spojovací materiál velmi často ztrácí své původní vlastnosti vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek. Kovy korodují, dřevo a papír hnije, zdivo se drolí a praská, jistě to dobře znáte. V tomto směru mají suché zipy výhodu, můžete je dlouhou dobu máčet ve vodě, nechat je na mrazu, pod sněhem, ve větru a nebude to na kvalitu spoje mít významný vliv. Této vlastnosti se využívá např. u informačních tabulí, billboardů, nápisů, případně u předmětů, které se zavěšují, což jsou třeba vánoční dekorace a osvětlení. Není tedy třeba mít obavy, že by suchý zip nedržel pod vodou u plovací vesty, u plavek, anebo u nějakého sportovního náčiní, dejme tomu u lodního vaku pro vodáky.